chata

náhodný obrázok
náhodný obrázok

Nájdete nás aj na:
ubytovanienaslovensku.eu


Kontakt:
Zazriva.Pohodagmail.com
Tel.: +421 908 271 598

Vitajte na stránke CHATA POHODA ZÁZRIVÁ - TERCHOVÁ, ORAVA

Chaty sú zďaleka najobľúbenejším typom ubytovania na Slovensku, ako dokazuje aj ich početné zastúpenie na webovej stránke Ubytovanienaslovensku.eu. Domáci aj zahraniční turisti nedajú dopustiť predovšetkým na jedinečné a útulné chaty na Orave. Potulky podmanivou Malou Fatrou či lyžovačka v Ski centrum Kozinec, to vám s radosťou umožní Zázrivá ubytovanie.

Chata Pohoda sa nachádza nad dedinou Zázrivá, časť Dolina, ktorá patrí do chránenej krajinnej oblasti Malá Fatra. Chata sa nachádza nad obcou priamo pod horou, s nádherným výhľadom na dominanty Malej Fatry – Malý a Veľký Rozsutec. Chata stojí v kľudnej časti, kde Vás nikto a nič nebude rušiť a Vy si môžete naplno užívať krásne prostredie a pohodlie novopostavenej chaty. Vďaka výbornej polohe je chata určená pre celoročnú prevádzku – v zimnej sezóne sa nachádzajú v okolí známe lyžiarske strediská ako sú: Lyžiarske centrum SKI Centrum Kozinec priamo v Zázrivej (cca.5 min. od chaty) a Gavurky Terchová s nočným lyžovaním, náročnejším lyžiarom doporučujeme navštíviť známe Ski Centrum Vrátna, ktoré je (cca. 15km), resp. Kuzmínovo Dolný Kubín (cca. 20km) alebo Racibor Ružomberok (cca.30km). V lete je okolitá príroda ako stvorená na podnikanie turistických výletov po okolitých dominantách ako sú: Malý Rozsutec (1344mnm), Veľký Rozsutec (1610 mnm), Jánošíkove Diery – chodníky a vodopády v tiesňavách Malej Fatry a mnoho ďalších možností na výlety.

Zázrivá, to je oblasť, ktorá dala meno okrem iného aj známym Zázrivským korbáčikom – syrovej špecialite, ktorej originálnu chuť môžete vyskúšať priamo v mieste jej vzniku, alebo pravému ovčiemu oštiepku, ktorý môžete zapiť čerstvou žinčicou vyrobenou z ovčieho mlieka, ktoré sa pasú priamo na okolitých pasienkoch. Pre Vás aj pre deti to bude určite veľký zážitok vidieť ako vzniká táto špecialita. Z chaty máte priamo výhľad na pasienky s ovečkami a kravičkami (nie tými fialovými ale slovenskými).

Vďaka svojej polohe a nadštandardnému vybaveniu je Chata Pohoda ideálnym výberom pre tých, ktorí hľadajú súkromie a oddych v tichom prostredí, na čerstvom vzduchu a uprostred krásnej prírody Národného parku Malá Fatra. V okolí nájdete známe termálne kúpaliská Thermal Park Bešeňová, Aquapark Tatralandia Liptovský Mikuláš, relaxačné centrá – Aqua Kubín v Dolnom Kubíne alebo Relaxačno oddychové centrum v Terchovej. História dýcha z ďalšej dominanty Oravy, ktorou je Oravský hrad alebo v blízkom okolí sa nachádzajúci hrad Strečno.

Chata Pohoda Vám ponúka skutočný oddych ako jedinečnú kombináciu kvalitného ubytovania v tichom, horskom prostredí a bohatých možností pre šport, turistiku a relax. Navštívte nás a určite nebudete ľutovať!

2019